Oklejanie szyb folią przeciwsłoneczną Solar Control - Kraków wrzesień 2018

Kolejny raz pomagamy naszym klientom osiągnąć większy komfort w ich mieszkaniu.

  1. Zwiększenie komfortu odczuwalnej temperatury poprzez zmniejszenie temperatury w gorące dni – Dzięki oklejeniu szyb folią przeciwsłoneczną (Solar Control) Sentinel Plus Silver 20 OSW firmy Solar Gard Saint-Gobain obniżyliśmy średnią dzienną odczuwalną temperaturę podczas bardzo gorących dni oraz wydłużyliśmy czas nagrzewania się salonu / mieszkania. Folia w nieznacznym stopniu zmniejszyła nasłonecznienie pomieszczenia. Przy bezchmurnym dniu praktycznie nie odczuwamy różnicy, natomiast w pochmurne dni i tak włączamy światło w mieszkaniu. Ponieważ oklejaliśmy szyby folia w bardzo słoneczny dzień, różnicę było cuć na szybach od razu. Szyby już oklejonej folia można było dotknąć od wewnątrz mieszkania, a szyba jeszcze bez folii dosłownie parzyła.
  2. Zwiększenie komfortu prywatności bez potrzeby inwestowania w żaluzje lub firanki – Podczas słonecznych dni folia Silver odbija światło widzialne i działa jak lustro weneckie. Ponieważ wieczorek włączone jest światło wewnątrz, nie działa efekt lustra weneckiego, ale klient został o tym poinformowany i będzie używał samych zasłon. 
  3. Dodatkową funkcjonalnością folii przeciwsłonecznej, której klient nie brał pod uwagę, a okazał się bardzo cenna, jest zmniejszenie refleksów na telewizorze.
  4. Dzięki zatrzymaniu 99,9 % promieniowania UV nie wypłowieje piękna drewniana podłoga i meble utrzymają dużo dłużej nasycony kolor. Oczywiście ochrona przed UV przede wszystkim ważna jest dla zdrowia naszej skóry.

Podczas tej realizacji w celu zwiększenia prywatności na balkonie, który znajduje się na I piętrze okleiliśmy także szyby balustrad folia mleczną.

Kilka zdjęć z realizacji poniżej;