Folie Przeciwsłoneczne

GŁÓWNE FUNKCJE FOLII PRZECIWSŁONECZNEJ

Solar Gard Logo

Zwięszenie komfortu – zmniejszenie odczuwalnej temperatury

W naszej ofercie znajdziecie Państwo folie przeciwsłoneczne, które chronią przed dostawaniem się do środka budynku szkodliwego promieniowania ultrafioletowego i cieplnego, jednocześnie przepuszczając światło widzialne z wybranego zakresu. Dzięki temu można nie tylko zredukować koszty klimatyzacji oraz wentylacji, ale także zwiększyć bezpieczeństwo osób przebywających we wnętrzu pomieszczenia.

Do promieniowania słonecznego można zaliczyć:

– promieniowanie podczerwone
– promieniowanie ultrafioletowe
– promieniowanie widzialne

Światło widzialne stanowi przy powierzchni ziemi 40% całego promieniowania słonecznego, podczerwień aż 59%, a 1% to promieniowanie UV. Połowa energii cieplnej generowana jest przez promieniowanie podczerwone, a druga połowa przez światło widzialne. Skuteczna folia przeciwsłoneczna odbija i pochłaniania promieniowanie słoneczne o odpowiedniej długości fali.

Jesteśmy dystrybutorem folii czołowego producenta ze Stanów Zjednoczonych firmy Solar Gard Saint-Gobain, które charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania i skutecznością. Mamy bezpośrednie wsparcie techniczne producenta Saint-Gobain Solar Gard, dzięki któremu otrzymują Państwo odpowiedni produkt dobrany do parametrów szyby.

Redukcja kosztów klimatyzacji i wentylacji

Efektem instalacji folii przeciwsłonecznych, które są odpowiednio dobrane do potrzeb klienta jest obniżenie kosztów zużycia energii przez klimatyzatory i wentylatory. Przy odpowiednio dobranych foliach zwrot inwestycji następuje w okresie około 3 lat.
Folie przeciwsłoneczne w znacznym stopniu zwiększają efektywność energetyczną nowoczesnych budynków biurowych i mieszkalnych.

Redukcja promieniowania UV

Wszystkie oferowane przez nas folie przeciwsłoneczne redukują promieniowanie UV w 99,9%. Montaż folii przeciwsłonecznej na szybie zabezpiecza przed szkodliwym działaniem ultrafioletu, który zwiększa ryzyko nowotworów i innych chorób skóry, przyczyniając się również do jej przedwczesnego starzenia. Oprócz tego promieniowanie ultrafioletowe powoduje płowienie materiałów i blaknięcie kolorów tkanin.

Zwiększenie bezpieczeństwa

Podczas rozbicia szyba oklejona folią nie rozleci się na kawałki, które są bardzo ostre. Zdarza się, że kawałek szkła przecina ścięgna, żyły i nerwy, co może prowadzić do trwałej niepełnosprawności.

Zwiększenie prywatności - alternatywa dla rolet i żaluzji

Redukcja refleksów

GŁÓWNE FUNKCJE FOLII PRZECIWSŁONECZNEJ

Cały proces zaczyna się od odmierzenia i dopasowania folii do danego okna. Warto przy tym zachować pewien margines, czyli dodatkowych 5 mm z każdej strony. Montaż folii poprzedzony jest myciem szyby i spryskaniem szła specjalnym roztworem – roztwór stosuje się również na folię. Kiedy wszystkie etapy zostały spełnione, przystępuje się do przyklejenia folii do szyby okna. Wcześniej rozpylony roztwór pomaga dopasować folię do powierzchni, ponieważ umożliwia on swobodne przesuwanie materiału po szybie. Montaż folii przeciwsłonecznych kończy się jej wygładzeniem i docięciem, a później osuszeniem.