Folie Przeciwsłoneczne

GŁÓWNE FUNKCJE FOLII PRZECIWSŁONECZNEJ

Solar Gard Logo

Zwiększenie komfortu – zmniejszenie odczuwalnej temperatury

W naszej ofercie znajdą Państwo folie przeciwsłoneczne, które chronią przed dostawaniem się do środka budynku szkodliwego promieniowania ultrafioletowego i cieplnego, jednocześnie przepuszczając światło widzialne z wybranego zakresu. Dzięki temu można nie tylko zredukować koszty klimatyzacji oraz wentylacji, ale także zwiększyć bezpieczeństwo osób przebywających we wnętrzu pomieszczenia.

Do promieniowania słonecznego można zaliczyć:

– promieniowanie podczerwone,
– promieniowanie ultrafioletowe,
– promieniowanie widzialne.

Światło widzialne stanowi przy powierzchni ziemi 40% całego promieniowania słonecznego, podczerwień aż 59%, a 1% to promieniowanie UV. Połowa energii cieplnej generowana jest przez promieniowanie podczerwone, a druga przez światło widzialne. Skuteczna folia przeciwsłoneczna odbija i pochłania promieniowanie słoneczne o odpowiedniej długości fali. Dzięki niej zapewniona zostaje ochrona osób znajdujących się wewnątrz budynku – powinno być to priorytetem dla każdego, kto pragnie zadbać o swoje zdrowie! Specjalizujemy się w montażu folii przeciwsłonecznych na terenie Warszawy oraz Krakowa, jednak chętnie podejmiemy się realizacji również w innych miastach w kraju. Zapewniamy, że Państwa komfort w trakcie upałów, ale nie tylko, znacząco się zwiększy!

Jesteśmy dystrybutorem folii czołowego producenta ze Stanów Zjednoczonych firmy Solar Gard Saint-Gobain, które charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania i skutecznością. Mamy bezpośrednie wsparcie techniczne producenta Saint-Gobain Solar Gard, dzięki któremu otrzymują Państwo odpowiedni produkt dobrany do parametrów szyby. W tym przypadku liczy się też właściwy sposób montażu, jednak jako profesjonaliści możemy zagwarantować, że zajmiemy się realizacją rzetelnie i fachowo. Dzięki używaniu specjalistycznych narzędzi oraz bazowaniu na renomowanych produktach zyskują Państwo pewność, że oklejana powierzchnia nie zostanie uszkodzona. Czas postawić na skuteczną ochronę w postaci folii przeciwsłonecznych!

Redukcja kosztów klimatyzacji i wentylacji

Efektem instalacji folii przeciwsłonecznych, które są odpowiednio dobrane do potrzeb Klienta, jest obniżenie kosztów zużycia energii przez klimatyzatory i wentylatory. Przy właściwie dopasowanych elementach zwrot inwestycji następuje w okresie około 3 lat. Folie przeciwsłoneczne w znacznym stopniu zwiększają efektywność energetyczną nowoczesnych budynków biurowych i mieszkalnych, czyniąc z nich te bardziej ekologiczne. Jeśli zależy Państwu na tym, by zadbać o komfort swoich pracowników, a jednocześnie macie na uwagę dobro planety, to zdecydowanie się na folie przeciwsłoneczne doskonale połączy te dwie kwestie!

Redukcja promieniowania UV

Wszystkie oferowane przez nas folie przeciwsłoneczne redukują promieniowanie UV w 99,9%. Montaż folii przeciwsłonecznej na szybie zabezpiecza przed szkodliwym działaniem ultrafioletu, który zwiększa ryzyko nowotworów i innych chorób skóry, przyczyniając się również do jej przedwczesnego starzenia. Oprócz tego promieniowanie ultrafioletowe powoduje płowienie materiałów oraz blaknięcie kolorów tkanin, co może mieć znaczenie np. w przypadku zakładów krawieckich. Są Państwo właścicielami tego typu przedsiębiorstwa? Zadbajcie, by przechowywane produkty nie uległy uszkodzeniu wskutek działania promieni UV! Wybierzcie folie przeciwsłoneczne jako doskonałą formę ochrony.

Zwiększenie bezpieczeństwa

Folia przeciwsłoneczna zapewnia świetny poziom ochrony przed szkodliwym promieniowaniem, a to przekłada się na lepsze samopoczucie, jak również niweluje możliwe skutki uboczne związane z oddziaływaniem UV na skórę. Poza tym utrudnia ona nagrzewanie się pomieszczenia – dzięki montażowi folii przeciwsłonecznej w mieszkaniach na wysokich kondygnacjach można cieszyć się przyjemnymi warunkami termicznymi nawet podczas upałów. Bezpieczeństwo w kontekście zdrowotnym gwarantowane!

Jak przebiega montaż folii przeciwsłonecznej?

Cały proces zaczyna się od odmierzenia i dopasowania folii do danego okna. Warto przy tym zachować pewien margines, czyli dodatkowych 5 mm z każdej strony. Montaż folii poprzedzony jest myciem szyby i spryskaniem szła specjalnym roztworem – roztwór stosuje się również na folię. Kiedy wszystkie etapy zostały spełnione, przystępuje się do przyklejenia folii do szyby okna. Wcześniej rozpylony roztwór pomaga dopasować folię do powierzchni, ponieważ umożliwia on swobodne przesuwanie materiału po szybie. Montaż folii przeciwsłonecznych kończy się jej wygładzeniem i docięciem, a później osuszeniem. Tego typu usługi świadczymy w Warszawie, Krakowie, jak również w innych miastach Polski. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na montaż w dogodnym dla Państwa terminie!