Koszty oklejenia szyb folią antywłamaniową i przeciwsłoneczną

Koszty oklejenia szyb folią antywłamaniową i przeciwsłoneczną

Ostatnio dużo mówiliśmy o tym, że warto zainwestować w różnego typu folie — czy to te antywłamaniowe, czy przeciwsłoneczne. Wspominaliśmy o ich zaletach i korzyściach, jakie przynoszą. Niektórzy mogą sobie jednak pomyśleć, że łatwo jest mówić o montażu czegoś dobrego, kiedy ma się na to pieniądze. Ale bez obaw. Chcemy pokazać, że folie ochronne wcale nie są aż takie drogie. W tym celu powstał wpis, w którym zagłębimy się w ceny poszczególnych rodzajów folii wraz z jej montażem. Jako punkt odniesienia obraliśmy Warszawę.

Ile kosztuje oklejanie szyb folią antywłamaniową w Warszawie?

Folia antywłamaniowa, jak wspominaliśmy w poprzednim naszym artykule, dzieli się na trzy klasy bezpieczeństwa: P0, P1 oraz P2. Każda z nich ma nieco inny skład, a tym samym jest bardziej lub mniej wytrzymała. Zrozumiałe jest, że folie o wyższej klasie ochrony będą nieco droższe, choć cena samego oklejania szyb powinna utrzymać się na tym samym poziomie. Aby rzetelnie ocenić, ile kosztuje oklejanie szyb folią antywłamaniową, porównaliśmy oferty kilku firm w Warszawie, które świadczą takie usługi. Sprawdziliśmy również ceny samych materiałów niezbędnych do foliowania. Oto, co udało nam się ustalić.

Cena folii antywłamaniowej

Zarówno w Internecie, jak i stacjonarnie możemy bezproblemowo sami kupić folię antywłamaniową. Najczęściej jest ona sprzedawana w rolkach po kilka lub kilkadziesiąt metrów bieżących. Zamawiając przez Internet, zazwyczaj nie możemy zamówić mniej niż 1 mb.

Średnie ceny folii antywłamaniowej, jakie udało nam się znaleźć, kształtują się na poziomie 33-110 zł za metr kwadratowy. Dolna półka cenowa dotyczy folii o klasie ochronnej P0, za około 60 zł jesteśmy w stanie kupić metr kwadratowy folii P1, a od 80 zł wzwyż zapłacimy za folię P2. Przed zakupem warto dowiedzieć się, co zawiera cena folii i czy podawana jest ona w metrach kwadratowych, czy metrach bieżących.

Cena oklejania szyb folią antywłamaniową

Firmy, które oferują oklejanie szyb folią, najczęściej wyceniają swoje usługi na kwotę 40-70 zł za metr kwadratowy. Przedział cenowy prawdopodobnie zależny jest od umiejętności pracowników, narzędzi, którymi dysponują czy terminów.

Jeśli weźmiemy pod uwagę powyższe, to za usługę oklejania szyb folią antywłamaniową zapłacimy od około 80 do 150 złotych za metr bieżący. Niedrogo, zważywszy na fakt, że na taką folię mamy przeważnie kilkuletnią gwarancję.

Ile kosztuje oklejanie szyb folią przeciwsłoneczną w Warszawie?

Folia przeciwsłoneczna kształtuje się podobnie pod względem cenowym, co ta antywłamaniowa. Tutaj jednak przedział cenowy w dużej mierze zależy od sposobu montażu (zewnętrznie/wewnętrznie), stopnia przepuszczalności światła widzialnego oraz poziomu redukcji energii słonecznej. Porównaliśmy ceny w Warszawie. Oto nasze podsumowanie.

Cena folii przeciwsłonecznej

Za folię przeciwsłoneczną wewnętrzną zapłacimy około 50-80 zł za metr kwadratowy. W przypadku wersji zewnętrznej cena ta będzie o minimum kilkanaście złotych wyższa, czyli mniej więcej 60-100 złotych/m². Jak pisaliśmy we wcześniejszym artykule, folia przeciwsłoneczna ma różne rodzaje i tak za folie lustrzane (lustro weneckie) o wysokiej nieprzepuszczalności zapłacimy od 80 zł, a za te nieco słabsze — od 60 zł.

Cena oklejania szyb folią przeciwsłoneczną

Monterzy za oklejanie szyb folią przeciwsłoneczną biorą mniej więcej 50 złotych za metr kwadratowy. W efekcie łączny koszt foliowania szyb w Warszawie wyniesie nas szacunkowo 100-150 złotych/m². Należy jednak brać poprawkę na to, że tańsze firmy nie zawsze mogą nam zapewnić to, czego oczekujemy.

Krótkim słowem podsumowania — ceny obu rodzajów folii, zarówno tej antywłamaniowej, jak i przeciwsłonecznej, są do siebie bardzo podobne. „Widełki”, jakie udało nam się uzyskać, pokazują, że jest wiele czynników warunkujących ostateczny koszt. Ciekawostką jest, że dobrej jakości folia przeciwsłoneczna może być droższa od słabszej klasy folii antywłamaniowej. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że kupisz ten produkt tanio, a zarazem spełni on Twoje oczekiwania względem komfortu lub bezpieczeństwa, umów się na wycenę. Chętnie pomożemy Ci dobrać odpowiednią folię do biura, domu czy sklepu.